Kursy języka obcego dla firm – czy to dobry wybór?

thumbnail

Każdy przedsiębiorca wie, jak istotna jest znajomość języka obcego w stopniu przynajmniej zaawansowanym. Coraz więcej polskich firm decyduje się na ekspansję na rynki zachodnie, zaś odpowiednio przygotowana kadra pracownicza jest tu warunkiem obowiązkowym. To właśnie z tego powodu, wiele szkół języka niemieckiego tudzież angielskiego z Łodzi i innych rozwijających się miast oferuje nam kursy językowe, dedykowane właśnie firmom. Czy warto jest zainteresować się takim rozwiązaniem?

Korzyści, płynące z kursów językowych dla firm

Kursy tego typu odbywają się grupowo. Dzięki temu, nasi pracownicy będą w stanie nie tylko oswoić się szybciej z wymową, ale też lepiej zżyć się z resztą zespołu. Jak zauważa wielu specjalistów, zajęcia grupowe sprzyjają też duchowi lekkiej rywalizacji, który przekłada się z kolei na większą motywację do nauki. Nikt nie chce bowiem wypaść gorzej od swoich kolegów i koleżanek.

Bardzo częstym problemem u osób, które nigdy wcześniej nie uczyły się danego języka, jest pokonanie barier, związanych z przyswojeniem sobie właściwej gramatyki lub akcentowania głosek. Lektorzy, nauczający, na przykład, w szkołach języka niemieckiego w Łodzi, dobrze znają takie problemy. Każdy kursant może zatem liczyć na indywidualne podejście, umożliwiające efektywną naukę. Ta z kolei owocuje bogatszym słownictwem, lepszą wymową oraz poprawną pisownią. Czynniki te sprawiają, że pracownik staje się jeszcze cenniejszy dla firmy, zaś jego rozwój osobisty ułatwi też rozrost całego przedsiębiorstwa. Co więcej, kursy wieńczone są najczęściej egzaminami, zaś po ich zdaniu kursant otrzymuje certyfikat, potwierdzający nowo nabyte zdolności.

Na jaką szkołę powinniśmy postawić?

W Polsce istnieje wiele szkół, oferujących skuteczne kursy językowe dla pracowników firm. Jedną z propozycji jest tu centrum języków obcych Moose, które już 1994 roku prowadzi najlepsze szkoły języka niemieckiego czy też angielskiego w Łodzi i innych kluczowych miastach. Pamiętajmy jedynie, aby nie zwracać zbytniej uwagi na ceny – prawidłowo poprowadzone zajęcia sprawią, że koszty kursu szybko nam się zwrócą. Zamiast tego, postawmy na placówkę z doświadczonymi lektorami oraz elastyczną ofertą, dzięki której nasi pracownicy faktycznie nabędą nowe kompetencje.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back To Top