Jak przemóc się do nauki języka angielskiego?

thumbnail

Nierzadko zdarza się, że chcielibyśmy zacząć uczyć się języka angielskiego, lecz sama koncepcja rozpoczęcia od zera zwyczajnie nas przerasta. W innych przypadkach, zdążyliśmy zacząć już naukę, lecz dopada nas tzw. efekt plateau, czyli przeczucie tkwienia w miejscu, bez widocznych postępów w rozwoju naszych zdolności. Tego typu problemy dotykają wielu mieszkańców dużych miast, takich jak Łódź, dla których nauka języka angielskiego jest tak samo interesująca, co przerażająca. W niniejszym artykule opowiemy Wam, jak przezwyciężyć nieprzyjemne uczucie bezradności i zacząć stawiać kolejne kroki w nauce!

Zaplanujmy naszą naukę

Jeśli wydaje się nam, że nasze postępy w nauce pozostawiają wiele do życzenia, sprawdźmy, czy faktycznie tak jest. Notujmy nasze dzienne postępy, jak ilość poznanych słów oraz godzin spędzonych na nauce. Nawet kwadrans dziennie, spędzony na nauce angielskiego, jest dobrym początkiem. Nie nastawiajmy się też na siedzenie w podręcznikach i słownikach przez cały czas. Oglądajmy angielskojęzyczne kanały na YouTube, czytajmy artykuły z amerykańskich i brytyjskich portali. Zetkniemy się w nich z dość przystępnym językiem, pełnym zwrotów, które napotkamy na co dzień. Jak zauważa wielu lingwistów ze szkół językowych w Krakowie tudzież Łodzi, nauka języka angielskiego z wykorzystaniem takich materiałów przebiega znacznie sprawniej.

Nie zapominajmy o rozmowie

Nawet, jeśli naszym rozmówcą ma być ściana w pokoju, nie krępujmy się! Wiele osób uczących się języka zauważa bowiem, że chociaż znamy prawidłową wymowę w teorii, brak faktycznych ćwiczeń sprawi, że nasz akcent będzie bardzo twardy. Nie wolno się tym jednak przejmować – każdy, kto zaczyna dopiero rozmawiać po angielsku, nie będzie w stanie mówić w taki sam sposób, jak postacie z filmów. Dobrym wyborem jest także zapisanie się na kurs językowy. Renomowane szkoły z dużych miast, takich jak Łódź, oferują bowiem kursy grupowe, ułatwiające naukę języka angielskiego zarówno pod kątem pisma, jak i mowy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back To Top