Czy podeszły wiek przeszkadza w nauce języka angielskiego?

thumbnail

Nie ma obecnie bardziej pożytecznego języka, niż angielski. Jego znajomość pozwala na poznanie nowych ludzi, znalezienie lepiej płatnej pracy oraz poszerzenie naszych zainteresowań. Nie dziwi więc fakt, że coraz więcej polskich emerytów zapisuje się na lekcje angielskiego dla dorosłych, oferowane przez szkoły językowe w miastach takich, jak Łódź. Nauka języka w podeszłym wieku niesie bowiem za sobą wiele korzyści, zarówno związanych z życiem prywatnym, jak i zdrowiem naszego mózgu. Oto kilka przykładów, dla których warto jest zapisać się na kurs!

Zawsze w temacie

Nauka angielskiego otwiera przed nami szeroką gamę nowych możliwości. Możemy bez problemu dogadać się za granicą, zrozumieć teksty zachodnich filmów lub utworów muzycznych, a także poznawać rzeczy, których nie uświadczylibyśmy w polskim internecie. Dzięki temu, seniorzy są w stanie łatwiej znaleźć wspólny temat podczas rozmów z wnukami. A ponieważ zajęcia odbywają się grupowo, wielu ludzi przełamuje dzięki nim smutną szarość swojego życia po przejściu na emeryturę. Nie dziwi więc fakt, że wielu mieszkańców Łodzi i innych miast coraz chętniej zapisuje się na angielski dla dorosłych.

Zastrzyk energii dla naszego mózgu

Jak wykazały liczne badania, nauka języka ożywia nasz mózg, opóźniając tym samym proces jego starzenia. Dzięki temu, opóźniamy nadejście choroby Alzheimera i innych przypadłości, związanych z podeszłym wiekiem. Pozostajemy dłużej radośni, zaś nowo nabyte zdolności językowe sprawią, że chociaż początkowo nie mieliśmy wielkich celów życiowych po przejściu na emeryturę, z czasem zechcemy zacząć poznawać nowe rzeczy, schowane uprzednio za barierą językową. Angielski dla dorosłych, oferowany chociażby przez renomowane centrum języków obcych Moose na terenie m.in. Łodzi, z pewnością pozwoli nam odmienić nasze szare życie na lepsze!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back To Top