Ćwiczenie wymowy w języku angielskim – jak się za to zabrać?

thumbnail

Nauka języka angielskiego w dalszym ciągu jest bardzo popularna w miastach rozwijających się, takich jak Łódź. Umożliwia nam ona bowiem nie tylko poszerzenie naszych zainteresowań, ale także zwiększenie kompetencji zawodowych, tak bardzo istotnych w dużych firmach. Wiele osób, uczących się angielskiego na własną rękę, zauważa jednak często, że nauka wymowy nie należy do najprostszych. Przekłada się to na przypadki, gdzie pomimo kilku lat spędzonych z angielszczyzną, nasza wymowa dalej pozostaje twarda. Dla wielu osób, jest to częsty powód do wstydu, zniechęcający do dalszej nauki. Oto kilka sposobów na to, jak uporać się z problematyczną nauką wymowy!

Nauka z YouTube

Jednym z najlepszych sposobów na oswojenie się z wymową jest poświęcaniu minimum 15-20 minut dziennie na angielskojęzyczne filmy na YouTube. Jak zauważa wielu lektorów z Łodzi i innych miast, nauka języka angielskiego, opierająca się na przystępnych treściach, sprzyja poznaniu nie tylko zwrotów kluczowych, ale też potocznych. To bardzo ważne, jeśli zależy nam, aby nasz angielski brzmiał naturalnie podczas rozmowy z cudzoziemcami. Zapisujmy każdy nowo poznany zwrot i czytajmy go na głos, zwracając uwagę na wymowę w filmie. Regularne powtórki tej czynności pozwolą nam na przyswojenie sobie właściwej wymowy.

Shadowing

Shadowing to technika, polegająca na powtarzaniu usłyszanych kwestii za rozmówcą. Po przygotowaniu filmu oraz skryptu, słuchamy dźwięku i czytamy na głos skrypt, aby przyswoić sobie właściwą wymowę. W sieci bez problemu znajdziemy liczne materiały do takiej formy nauki, dostosowane do konkretnych poziomów znajomości języka. Duże miasta, takie jak Łódź, nierzadko oferują nam także możliwość nauki języka angielskiego poprzez czytanie na głos angielskojęzycznych książek, dostępnych w specjalistycznych księgarniach. Wystarczy tylko odpowiednia dawka motywacji!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back To Top